Nowa hala produkcyjna szansą na finansowanie unijne

Rozbudowa zakładu produkcyjnego, usługowego, jak również zbudowanie nowego zakładu to powód, dla którego można ubiegać się o finansowanie unijne. Pieniądze przekazane przez Unię Europejską na realizację projektów mających wpływ na rozwój naszej gospodarki nie są małe. Obecni i przyszli przedsiębiorcy stoją przed ogromnymi szansami. Zobaczmy, o co dokładnie można się starać.

 

Budowa hali produkcyjnej lub magazynowej

 

Dofinansowywane są projekty, których przedmiotem jest budowa. Tak więc dotacje unijne dotyczą również budowy hal produkcyjnych i magazynowych, w tym także remontów, jak na przykład wymiana pokryć dachowych czy wymiana elewacji. Warunkiem modernizacji, wybudowana hali musi być koniecznie poprawa konkurencyjności firmy. To warunek konieczny. Musi być dokładnie przedstawiony w przygotowanym biznesplanie, wniosku i wszelkich wymaganych dokumentach aplikacyjnych.

Przygotowanie terenu pod działalność

 

To prawda, że dotacje unijne są bardzo rozsądnie zaplanowane. Dlatego też pomyślano o wszystkim. Pomoc finansowa przy budowie infrastruktury przemysłowych terenów niesie ze sobą ogrom korzyści. W skład projektów, które mogą pozyskać fundusze są również: budowa dróg dojazdowych, wymiana nawierzchni dróg, budowa kanalizacji, budowa sieci wodociągowej, oświetlenie. To szereg jeszcze innych projektów, o które warto dopytać w jednostkach samorządowych lub w firmach pozyskujących dotacje unijne dla swoich klientów. W przypadku tych drugich trzeba liczyć się z kosztami.

2 myśli na temat “Nowa hala produkcyjna szansą na finansowanie unijne

Dodaj komentarz