Oto jest pytanie. Do kogo po sprzątanie?

Sprzątanie biur warto zlecić firmie zewnętrznej. Kto pyta, nie błądzi. Pierwsze lepsza z brzegu firma nie jest rozsądnym wyborem. Wbrew pozorom przy wyborze usług sprzątających dla firm należy kierować się pewnymi kryteriami. Czy wystarczy rozmowa telefoniczna? Z całą pewnością nie. Osobiste spotkanie się z przedstawicielem takiej firmy to naprawdę dobry pomysł. W tej branży liczy się również pierwsze dobre wrażenie.

 

O co pytać?

 

Warto wiedzieć, o co spytać podczas rozmowy. Pytanie, które warto zadać już na wstępie – czy firma jest na tyle elastyczna, że może wykonywać usługi w godzinach wieczornych oraz w weekend. W przypadku biur to najlepszy moment, na sprzątanie. Decydując się na długofalową współpracę, relatywnie łatwiej jest ustalić taki grafik. Pytamy również o sprzęt i środki, czyli wyposażenie firmy. Pytamy o metody, jakimi posługują się osoby sprzątające w przypadku czyszczenia tapicerek i wykładzin. Istotną kwestią jest ubezpieczenie. Profesjonalne usługi sprzątające dla firm są ubezpieczone. W razie uszkodzenia mienia podczas pracy to bardzo ważna kwestia. Referencje oraz certyfikaty, które może firma przedstawić nam podczas takiej rozmowy to oczywiście kolejne „za”.

 

Co w kwestii ceny?

 

Czy warto sugerować się ceną? Z całą pewnością jest ważnym kryterium wyboru. Niemniej jednak nie powinno być to pierwszorzędne kryterium. Relatywnie niska cena może oznaczać niską jakość usług. Płacimy za standardy, które w przypadku sprzątania odgrywają również istotną rolę, jak w przypadku innych usług.

2 myśli na temat “Oto jest pytanie. Do kogo po sprzątanie?

Dodaj komentarz