Leasing – szersze możliwości

Od 2013 roku obowiązują przepisy o przejęciu leasingu. Stanowią one, że w przypadku zmiany strony umowy leasingu rozliczenie podatkowe umowy będzie odbywało się bez zmian. Czy warto interesować się takimi ofertami? Czy to bezpieczne rozwiązanie na zakup auta? Sprawdźmy.

 

Pojazd – leasing do przejęcia – jakie ważne informacje?

 

Grunt to zebranie wszelkich istotnych informacji na temat takiego pojazdu. Bardzo ważna będzie rzetelna ocena stanu technicznego i wartości rynkowej. Kolejne informacje, które należy pozyskać to oczywiście wysokość miesięcznych rat, termin końca leasingu oraz ewentualne zaległości w płatnościach.

 

Kiedy opłaca się leasing do przejęcia?

 

Przejęcie leasingu będzie opłacało się tylko wtedy, gdy suma pozostałych opłat leasingowych łącznie z odstępnym jest niższa od 100-120% ocenionej wcześniej wartości rynkowej pojazdu.

 

Uwaga !!!

 

Firmy leasingowe nie ponoszą odpowiedzialności co do uzgodnień między stronami cesji pod kątem rozliczeń nie uwzględnionych w umowie leasingowej.

 

Informacja dla oferujących leasing do przejęcia

 

Konieczne sprawdzeniu są ewentualne wymagania, jakie może postawić leasingodawca nowemu potencjalnemu leasingobiorcy. Przyszły cesjonariusz jest sprawdzany pod kątem zdolności kredytowej. Oszacowanie oferty to głównie ustalenia dotyczące wysokości odstępnego. Oferty można umieszczać na stronach branżowych serwisów internetowych lub konkretnych firm zajmujących się tego rodzaju usługami.

2 myśli na temat “Leasing – szersze możliwości

Dodaj komentarz