Dom pogrzebowy, sala pogrzebowa lub żałobna, to firma świadcząca usługi pogrzebowe i pogrzebowe dla zmarłych i ich rodzin. Świadczenia te mogą obejmować przygotowane przebudzenie i pogrzeb, a także udostępnienie kaplicy na pogrzeb.

Charakterystyka usług – centrum pogrzebowe

Domy pogrzebowe organizują usługi zgodnie z życzeniami ocalałych przyjaciół i rodziny, bez względu na to, czy jest to najbliższy bliski krewny czy wykonawca wymieniony w testamencie prawnym. Dom pogrzebowy zajmuje się często konieczną dokumentacją, pozwoleniami i innymi szczegółami, takimi jak np. aranżacja cmentarza czy dostarczanie nekrologów do mediów. Działalność pogrzebowa ma historię sięgającą czasów Egipcjan, którzy opanowali naukę o ochronie przyrody. W ostatnich latach wiele domów pogrzebowych zaczęło umieszczać nekrologie online i wykorzystywać materiały przekazane przez rodziny do tworzenia stron pamięci.

Krematorium – popularna usługa pogrzebowa

W Ameryce Północnej istnieje kilka powszechnych rodzajów usług. Tradycyjne nabożeństwo pogrzebowe składa się z widoku (czasami zwanego wizytacją), nabożeństwa pogrzebowego w miejscu kultu lub kaplicy pogrzebowej i nabożeństwa grobowego. Bezpośrednia kremacja składa się z domu pogrzebowego odbierającego ciało, przygotowującego je do krematorium i składającego niezbędne dokumenty prawne.

Krematorium Białystok

Bezpośrednie/bezpośrednie pochówek to rezygnacja z ceremonii pogrzebowej w celu szybkiego, prostego pochówku. Przemieszczanie ciała pomiędzy kostnicami wiąże się z przygotowaniem go do wysyłki w trumnie zapiętej w dowolną jednostkę lub kombinację. Dzieje się tak często wtedy, gdy ma być zakopany w innym miejscu niż miejsce, w którym zginęła dana osoba.

Balsamowanie

Kiedy ciało przyniesione jest do domu pogrzebowego, czasami jest balsamowane w celu opóźnienia rozkładu lub uprzyjemnienia oglądania ciała. Procedura ta polega zazwyczaj na usunięciu wystarczającej ilości materiału krwi, aby dostosować się do substancji chemicznych i barwników konserwujących, odsysaniu narządów wewnętrznych i ustaleniu rysów twarzy. Kosmetyki stosowane za zgodą rodziny poprawiają wygląd twarzy i rąk, nadając im bardziej naturalny wygląd.

Jeśli twarz lub dłonie zostaną zniekształcone przez przypadek, chorobę lub rozkład, technik może użyć technik odbudowy, aby umożliwić ich prezentację w usłudze „otwartej szkatułki”. Jeśli nie jest to możliwe lub rodzina życzy sobie, dom pogrzebowy może wykonać „zamkniętą kasetę”.